עיר הבירה של מונטנגרו

עיר בירת מונטנגרו הינה: פודגוריצה! הרבה מטיילים חושבים שעיר הבירה של מונטנגרו היא קוטור, אך היא לא! עיר הבירה הינה העיר הגדולה פודגוריצה!

זה לא לוקח הרבה זמן, אבל בין אם מדובר בעיירת חוף, בהר או בפארק לאומי, זה לא ממש לוקח זמן.

לעתים קרובות הנוסעים אפילו לא יודעים שמונטנגרו

היא מדינה, לא עיר בפני עצמה, שלא לדבר על שהיא המדינה ולא העיר עצמה. נראה כי אנשים רבים יודעים שכל אזור דרום אירופה נקרא הבלקן, אך יש לי תחושה שהם יודעים מעט על כל האזור, או ליתר דיוק, על האזור סביב פודגוריצה, בבירת מונטנגרו, שיש בה בסביבות 200,000 תושבים. מונטנגרו היא ביתם של עיר גדולה במיוחד עם אוכלוסייה של כ- 200,000 תושבים.

בלב המדינה נמצאת העיירה פודגוריצה עם 200,000 תושביה, ובה שדה התעופה הגדול ביותר בבלקן, נמל התעופה הבינלאומי של מונטנגרו, כמו גם מספר אטרקציות תיירותיות חשובות אחרות.

בפודגוריצה יש גם אנדרטאות אדריכליות רבות, והעיר סטינה מוכרת כבירה היסטורית ותרבותית, עם אוכלוסייה של יותר מ -1.5 מיליון תושבים.

אם אתה רוצה לצלול לעומק ולהבין טוב יותר את העיר הרגועה על ידי בילוי באחד מהמוזיאונים הרבים

אני ממליץ עליה. עם זאת, זה בהחלט מרגיש כאילו כדאי להציץ בהרפתקה הבלקנית לפני שאתה טס לפודגוריצה. מונטנגרו חוצה מדינות רבות ושונות, מסרביה ועד בוסניה והרצגובינה, קרואטיה, סרביה, מקדוניה וסלובניה.

כפי שניתן היה לצפות בבירה העתיקה ביותר של מונטנגרו

יש הרבה מה לעשות בסטיניה. אם אתה רוצה לבקר באחת מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בפודגוריצה, כמו למשל בית העירייה, זוהי האטרקציה התיירותית המובילה ביותר בפוד גוריצה. יש הרבה מסעדות, ברים, חנויות, בתי קפה, מלונות, מסעדות ואפילו כמה מוזיאונים.

הדבר המגניב

הוא שכעת הוא ביתו של אחד הבניינים העתיקים בעולם, המוזיאון הלאומי של מונטנגרו, שנוסד בשנת 1917, ובו כיום אוסף של למעלה מ -1,000 כתבי יד, ספרים, תצלומים ועוד היסטוריים אחרים מסמכים. למרות שהתעלמו ממנו בעיקר כיעד תיירותי במהלך הסכסוך בבלקן, כעת הוא מתחיל להתגלות מחדש. למרות שרבים עדיין רואים בה "פנינה נסתרת", המציאות היא שמדינה בלקנית זו הצטלמה אינספור פעמים.

זו אחת התמונות שהוצגו במוזיאון הלאומי של מונטנגרו בפודגוריצה

העיר השנייה בגודלה בסרביה. בשנת 1996 ניתקה ממשלת מילוא אוקנוביץ 'את היחסים עם בן זוגה סרביה בהנהגת סלובודאן מילוא"א, וכשחזרה לעצמאות מלאה לאחר התפרקות יוגוסלביה, היא הייתה אמורה לבחור בפוד גוריצה כבירתה הלאומית, עם רוב שטחה. הממשל הממוקם בפוד גוריצה. יש גם עיר בירה "משנית", בנוסף לעיר הגדולה והחשובה במדינה. EviA Podgerica ממוקם על גדות חמישה נהרות, בהם כל הערים.

בירת מונטנגרו יפהפייה, ללא קשר לעונה, והיא המקום הטוב ביותר לבקר בכל המראות שלה, מוקפים במראות מונטנגריים נהדרים.

למרות שמונטנגרו הייתה מדינה עצמאית רק מאז 2006

אתה יכול להמר שאתה לא יודע הרבה. צטיניה נקראת עדיין בירת המלוכה העתיקה של מונטנגרו והיא עדיין בית המגורים הרשמי של נשיא המדינה. בהמשך למסורת המדינה הסלבית דוקלג'ה, היא נוסדה בשנת 1811 לאחר מות המלך הראשון ניקולה גרובסקי. בשנת 1814, תחת שלטונם של מלך סרביה ניקולה ווג'יסלב השני ואשתו המלכה ויקטוריה, הפכה צ'צ'ינג'ה לבירתו הרשמית של אגרו.

העיר הוקמה בשנת 1482 כאשר איוון קרנויביץ 'העביר את בירתו מאובוד לקרקעית ההרים מסיבות אסטרטגיות גרידא

קטיניה נוסדה כשהבירה זיטה נפלה לידי הטורקים בשנת 1499 והוקמה מחדש על ידי סרביה והמלכה ויקטוריה לאחר מות המלך ניקולה ווג'יסלב השני.

כבירת מונטנגרו

על פודגוריצה כעת המשימה לגרום לך להתאהב בעיר, ויש הרבה דברים פופולריים לעשות ומקומות לראות בה. לפני שסיכם את הסיפור על בירת מונטנגרו, ברצוני להדגיש שוב שמדובר בעיר מגוונת להפליא. אני מקווה שנהנתם מההליכה בהיסטוריה של בירת מונטנגרו והשראתם אתכם לביקור! אם אתה רוצה למצוא מידע בסיסי על פוד גוריצה, העיירה פוד גוריקה ובירות פנגרו, אנו מקווים שתמצא כאן את כל מה שאתה צריך.

בירת בוסניה-הרצגובינה הייתה תחת שלטון טורקי במשך למעלה מ -400 שנה עד סוף המאה ה -19, כאשר הגיעו חיילים אוסטרו-הונגרים. השפעת האימפריה העות'מאנית והשפעתה על תרבות העיר ניכרת בנוף המזון של אוסייק.

כאשר מונטנגרו הפכה לממלכה בשנת 1910

העיר התפתחה למרכז תרבותי ופוליטי חשוב. זה היה חלק מהגלגולים השונים של יוגוסלביה עד שהוחזרה במשאל עם ביוני 2006. מאז היא הייתה בשליטת סרביה, בוסניה-הרצגובינה, קרואטיה, סרביה ומונטנגרו והחזירה לעצמה את היוגוסלביה לשעבר. רפובליקת מקדוניה (SRM) מאז 2006.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במונטנגרו מתחילה כאן