חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שייט אל כנסיית גבירתנו של הסלעים + העיר העתיקה פרסט

צאו לסיור שייט מקסים בו תוכלו לחוות את המגוון הביולוגי העשיר של קוטור. בקרו במפרץ בוקה, ותראו שטחי דייג וכפרים אותנטיים, כנסיות רומנסקיות עתיקות, ארמונות ביזנטיים, ומונומנטים היסטוריים נוספים. הסיור מתחיל בנמל של קוטור, שם יחכה למטיילים על הסיפון סקיפר ידידותי. גלו את פניני החן הנסתרות של מפרץ בוקה! ==

כנסיית גבירתנו על הסלעים היא כנסייה בעיר העתיקה פרסט, מונטנגרו. היא נבנתה בין 1747 ל-1750 והיא כנסייה בסגנון הבארוק. הכנסייה נפגעה במהלך רעידת האדמה ב-1979 אך שוחזרה ב-1986.

כנסיית גבירתנו על הסלעים היא אחד המבנים ההיסטוריים החשובים ביותר בקוטור, מונטנגרו. ממש ליד הנמל ויש נוף יפה של מפרץ קוטור.

כנסיית גבירתנו על הסלעים, בעיר העתיקה פרסט, היא אחת מנקודות הציון האייקוניות ביותר במונטנגרו. היא נבנתה כהגנה על העיר מפני פולשים עות'מאנים והיא אחת הכנסיות העתיקות באירופה.

האי והכנסיה מוגנת על ידי אונסק"ו והוכרז כאתר מורשת תרבותית.

כנסיית גבירתנו על הסלעים נבנתה במאה ה-16 והאדריכלות שלה משקפת את ההשפעה מהתקופות הביזנטית והעות'מאנית. הכנסייה שימשה גם כמבצר בימי הביניים.

מדוע הוקמה כנסיית גבירתנו על הסלעים, בפרסט, מונטנגרו

כנסיית גבירתנו על הסלעים היא כנסייה קטנה הממוקמת על הגבעה של העיר העתיקה פרסט בקוטור, מונטנגרו. היא נבנתה בשנת 1664 והייתה במקור קפלה המוקדשת לסנט מיכאל.

כנסיית גבירתנו על הסלעים נהרסה ונבנתה מחדש מספר פעמים במהלך ההיסטוריה שלה. בשנת 1817, היא נהרסה כליל במהלך רעידת אדמה ובשנת 1819, היא נבנתה שוב בפקודת המלך ניקולה הראשון פטרוביץ'-נגוש שייסד אותה כקפלה אורתודוקסית. ב-1872 הוא נהרס שוב כליל ורק חורבותיו נותרו. בשנת 1899, זה סוף סוף שוחזר לתמיד הפעם עם כספים מהמלך ניקולה השני פטרוביץ'-נגוש שהיה לו קשר מיוחד לכנסייה.

הכנסייה בנויה על סלע שנמצא בכניסה למפרץ קוטור ומספרים שהיא הכנסייה היחידה בעולם שנבנתה על סלע.

כנסיית גבירתנו על הסלעים הוקמה בשנת 1620 על ידי קבוצת אנשים שנבהלה מרעידת אדמה שפקדה את מונטנגרו. הכנסייה ממוקמת סמוך למקום בו יש סלעים טבעיים אשר אומרים כי הם מאוכלסים על ידי פיות ויצורים על טבעיים אחרים.

כנסיית גבירתנו על הסלעים הוקמה על ידי איבן ראדויצ'יץ' בשנת 1873. הוא רצה לבנות כנסייה שתהיה שונה מכנסיות אחרות באותה תקופה והוא רצה שהיא תהיה נגישה יותר עבור בני עמו. לקח לו שלוש שנים לבנות את הכנסייה הזו ולא הייתה לו תמיכה כספית מאף אחד. גם לא היה לו מושג איך הפרויקט שלו ייצא עד שראה אותו בעצמו כשהוא יסתיים.

==

בחוץ, האורחים יכולים לעצור למשקה או לקנות מזכרות או גלידה. התחנה הבאה במסע השייט שלכם היא פרסט. אתר מורשת זה של אונסק"ו שיכן בעבר אנשים מהתקופות האילירית, הרומית והנוצרית. הארכיטקטורה של תשעת מגדלי ההגנה, ארמונות הבארוק מהמאות ה-17 וה-18 וכנסיות קתוליות ייחודיות מדגימים את השפע של העיר במהלך הממשל הוונציאני.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במונטנגרו מתחילה כאן

דילוג לתוכן