מונטנגרו פארק לאומי דורמיטור

הפארק הלאומי דורמיטור (Durmitor National Park) אשר נמצא בצפון מערב מונטנגרו הינו הפארק הגדול והיפה ביותר בסביבת העיירה זבליאק (Zabljak)

יש סיבה מדוע מונטנגרו נחשבת בעיני רבים למדינה היפה ביותר בבלקן והפארק הלאומי דורמיטור ממוקם בלב המדינה. עם 23 פסגות הרים בגובה של יותר מ -1,500 מטר, הגובל בנהרות טרה ופיווה, הוא מוטבע בהרי האלפים הדינאריים הציוריים. ישנן מספר סיבות מדוע רבים רואים במונטנגרו את המדינה היפה ביותר בבלקן. הפסגה היא ללא ספק הנקודה הגבוהה ביותר במדינה, בובוטוב קוק, שנמצאת בגובה 2,000 מטר. בפארק הלאומי מגוון מסלולי טיול ורכיבה על אופני הרים מסומנים היטב, אך גולת הכותרת המוחלטת היא ללא ספק גן עדן לטיולים, שכולל את שביל דור-מיטורי באורך 2.5 ק"מ וגובהו 1800 מטר.

הנקודה הגבוהה ביותר בפארק הלאומי היא בובוטוב קוק בגובה 2,523 מטר. הטיול מצוין ועם גובה הרמה וכיסא לפסגה הוא כנראה אחת הפסגות המתוירות ביותר במונטנגרו.

האגם השחור

הוא גולת הכותרת של הטיול שלנו בפארק הלאומי דורמיטור, אך ישנם מראות יפים ומרשימים נוספים אם אין לכם מספיק ביטחון עצמי לפסגות הגדולות יותר. עם ההרים המחוספסים שלו, שנחצבו לאורך זמן ומופיעים בצורות ובגדלים שונים בבלקן, זהו אחד המקומות המיוחדים והיפים באמת שחוויתי בטיולי בבלקן. אם אתם אוהבים להיות בטבע, אזי טיול בפארק הלאומי דור מיטור בהחלט שווה ביקור באגמים השחורים היפים.

אין זה פלא שהפארק הלאומי הוא אחד העתיקים ביותר, שנוסד בשנת 1952, והשני בגודלו בבלקן אחרי אלבניה.

הפארק הלאומי הגדול ביותר במונטנגרו

הפארק הלאומי דורמיטור, הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בחלק הצפוני-מזרחי של האזור יש גם אזור מוגן באותו גודל, המאופיין בנהרות רבים ונחלים תת קרקעיים. הגדול מבין כל הפארקים הלאומיים בסרביה והשני בגודלו באלבניה, הכולל גם שני אזורים מוגנים – הפארק הלאומי של דיסלדורף ואזור קטן ליד העיר סרייבו, שניהם אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. יש גם אזור מוגן בצפון מזרח וזהו אזור עם נוף המעוצב על ידי נופים, מוטבע בנהרות רבים ונחלים תת קרקעיים, בו מוטבעים הנחלים, הנהרות, האגמים, הבריכות והנחלים הרבים.

הפארק עוצר נשימה ושתי האטרקציות המובילות במונטנגרו הן הפארק הלאומי דורמיטור בלונלי פלאנט: הרי הפארק הלאומי דיסלדורף בצפון ואזור קטן ליד סרייבו.

למרות שזה אפשרי לגמרי לבד, ישנם סיורים למכביר שתוכלו להזמין, לכן עליכם לתכנן לפחות יום שלם לחקור את כולם וליהנות מהנופים המרהיבים של הפארק הלאומי.

אם יש לכם יותר זמן במונטנגרו

אני ממליץ לכם בחום לבלות לפחות לילה אחד באחד מהמלונות הרבים בפארק הלאומי דורמיטור, כמו למשל מלון זאגרב. אם אתם נוסעים למונטנגרו עם חברים, שותפים או משפחה ותרצו להיות בפארק הלאומי דורמיטורס והסביבה, מלון זה מושלם לשהותכם.

מזאבליאק זה בערך 30 דקות הליכה ותוכלו ללכת לאגם השחור, שהוא אחד המקומות הטובים ביותר לשהות בו בעת ביקור בפארק הלאומי דורמיטור. זה מקום טוב להתנהג כשאתה מבקר בפארק הלאומי מיטור הגדול במונטנגרו עם חברים ובני משפחה.

כאמור

בפארק הלאומי דורמיטור יש 18 קרחונים ואגמים, הנקראים עיני ההר. בפארק הלאומי Dur mitor ישנם 17 אגמים קרחוניים ועין הררית, אך המפורסם ביותר הוא האגם השחור. מוקף ביערות צפופים ופסגותיו הגבוהות המתנשאות למרחוק, האגם השחור המדהים הוא חובה בפארק הלאומי דורמיטור.

נהר הטארה משתרע על שטח הפארק הלאומי דורמיטור ומורכב ממפלים ומפל מהיר המחמיא לאופי הלא מפונק של הפארק. זהו הנהר הגדול בעולם והשני בגודלו מסוגו בדרום אמריקה.

בעוד שמדינות אחרות עשויות להיות ידועות יותר בטיולים באלפים

בילוי זמן בשבילים הרבים בפארק הלאומי דורמיטור יאפשר לכם ליהנות מנופים ונופים עוצרי נשימה. המדינה הבלקנית הזעירה היא גם טיפ פנים אמיתי בעולם הטיולים והיא ביתם של מסלולי טיול מהיפים וההרים בעולם – טיולים מאתגרים. עליכם לראות ולהעריך עד כמה האזור המוגן הזה, שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הוא מיוחד. אין כמעט מקום טוב יותר לטיול מאשר ההרים והעמקים של מונטנגרו, אחד הפארקים הלאומיים הגדולים והנופים באירופה.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במונטנגרו מתחילה כאן