מונטנגרו שמורות טבע

מונטנגרו מציעה טיול טבע מושלם עם מספר שמורות טבע & פארקים יפים וקסומים! כל מה שצריך לדעת על שמורות הטבע והפארקים  הלאומיים במונטנגרו >>

פארקים לאומיים במונטנגרו הם המקום המושלם לראות את יופיו הפראי המפורסם, לטעום את התרבות המקומית האותנטית ולשכוח את טעמכם לתרבות הילידים האותנטית. היופי הטבעי של המדינה והמורשת התרבותית העשירה שלה הופכים את מונטנגרו ליעד יוצא דופן, אך תמיד יש נווה מדבר אמיתי לסגת אליו בטבע.

הפארק הלאומי ראגו אינו יוצא מן הכלל

ההרים מגיעים עד כמה שהעין רואה. נוף יפהפה זה, הכולל את רכס ההרים הגדול ביותר במונטנגרו ואחד הפארקים הלאומיים היפים בעולם, מראה את ההיסטוריה וההתפתחות הגיאולוגית שלו. הוא מראה את יופיו הטבעי ומורשתו התרבותית העשירה, כמו גם את המגוון הטבעי והתרבותי הייחודי שלו.

הפארק מנוהל על ידי הפארקים הלאומיים של מונטנגרו ותמצאו כאן מרכז מבקרים שיכול להציע לכם מידע מקומי

הזמן הטוב ביותר לבקר בפארקים הלאומיים של קוסובו הם חודשי הקיץ, שכן הם פארקים הרריים המאופיינים ברכסי הרים גבוהים, נופים יפים ומורשת תרבותית עשירה. למרות שקל למדי לחקור את החוף היפהפה של מונטנגרו, סטפן ובעלה נאבקים למצוא את הזמן המתאים לטיולם בסתיו 2018.

בסמוך נמצא הר קוקוריקה, ההר הגבוה ביותר בקוסובו ואחד מ הכי יפה בעולם. לבסוף, משמאלכם תראו את ההרים קומאנובו, קוזינייבו, ווביובינה, ביג'לינה וזאגרב, כולם יפים מאוד.

ממוקם באזור ההררי של סבניק

שמורה זו היא נקודת יופי טבעית עם שביל פנורמי אל כתר מונטנגרו. כאן נמצא פבלובה סטראנה, ללא ספק הנוף הטבעי המצולם ביותר במונטנגרו, מוקף בנהר קרנויביצה. אגם סקאדר הוא האגם הגדול מסוגו בבלקן והעתיק מבין הארבעה, שכן הוא האגם השני בגודלו בסרביה והשלישי בגודלו באירופה. אזור ביוגרדסקה גורה (קולאשין) הוא שמורת הטבע היחידה בקרואטיה עם מגוון צמחים ובעלי חיים שלא נמצא בשום מקום אחר. בין אם אתם מעדיפים רפטינג על הנהר המבעבע, טיול בעיירה מימי הביניים השמורה היטב, טעימות יינות ומשקאות חריפים מקומיים או חתירה מחוץ למסלול מכות סביב האגם, לא חסר פעילויות לקחת חלק בהן. עיר זו מהווה בסיס אידיאלי לחקר מונטנגרו, בין אם אתם נרגעים על החוף או צופים בציפורים בשמורת טבע זו. יש מקומות אטרקטיביים לבקר בהם בקוסובו, וזה אומר שיש הרבה מה לראות ולעשות באינגרו.

חופשת טיולים שלמה במונטנגרו מאפשרת לכם לחקור את אורכה ולרוחבה של מונטנגרו בטיול עצמי המוביל אתכם לאתרים האיקוניים של המדינה היפה הזו. המשך במסעך בנוף בו קרחונים יצרו מרחבים עגומים וערוצים עמוקים.

ישנו גם האזור המוגן של הפארק הלאומי דורמיטור

שהוא נוף המאופיין בנהרות רבים ונחלים תת קרקעיים המוטבעים בהרי האזורים הצפוניים והמזרחיים של מונטנגרו ובחלק המזרחי של המדינה. אגם הרידסקו הוא האגם הגבוה ביותר במונטנגרו והוא חלק מהפארק הלאומי.

משטר ההגנה מבחין בין שמורות סגורות בפני אנשים בלתי מורשים

פארקים לאומיים שתוכננו במיוחד לתיירות ושמורות טבע שנועדו להגן על הטבע בהקשר של ניצול כלכלי מתמשך. פארקים לאומיים כוללים אזורים נרחבים בהם מוצעים תיירות ונופש מוסדרים לאנשים, שרבים מהם זכו להכרה בינלאומית והועלו ברשימת מורשת עולמית. שמירה על איכות הסביבה וקידום ידע סביבתי בחסות החוק הלאומי והבינלאומי והאמנה האירופית לזכויות אדם.

פארקים לאומיים במונטנגרו הם אזורים בעלי יופי טבעי יוצא דופן

אך משימתם העיקרית היא דווקא לשמור על האיזון של מערכות אקולוגיות מגוונות ועשירות. בשמורות במונטנגרו יש מגוון רב של צמחים ובעלי חיים, מגוון גדול של מיני צמחים ובעלי חיים והם ביתם של אזורים בעלי מגוון ביולוגי יוצא דופן, אזורים בעלי יופי טבעי יוצא דופן.

הנוף של שמורת טבע הוא אפוא חלק ספציפי בשטח בעל הערך האסתטי והגיאולוגי. אם נסתכל על הסוגים השונים של אזורים מוגנים, 0.01% הם שמורת טבע, 1.0% הם גן לאומי ו -1% הם עירוניים.

מה שמדגיש את הפער הזה

הוא שבתחומים שנחקרו, זה לא יותר מ -3.5% מהשטח הכולל, אלא רק 1.4%. כאשר לוקחים בחשבון ש- ALAN פינתה אזורים מוגנים בשמורות טבע, הנוף לאזור הוא בעיקר מנקודת מבט של שמורות טבע וגנים לאומיים ולא להפך. הפארק הלאומי דורמיטור ביוגרדסקה גורה הוא האזור המוגן הגדול ביותר במונטנגרו והשני בגודלו בסרביה. ישנם 2.7 מיליון דונם של אזורים עירוניים ועירוניים מוגנים.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במונטנגרו מתחילה כאן