מסלול טיול בהרי מונטנגרו – ארץ ההרים השחורים

ארץ ההרים השחורים והמים הכחולים היא מונטנגרו. לפניכם מסלול טיול בהרי מונטנגרו למטייל הישראלי. תכנון טיול למטייל העצמאי הישראלי במונטנגרו!

נראה כי מסלול הטיול ההר במונטנגרו אסף הרבה צמחייה ובעלי חיים של הרמות וכן מגוון גדול של בעלי חיים. פסגת ההר בבירת מונטנגרו, פודגוריצה, היא הנקודה הגבוהה ביותר מסוגה באירופה וגם היעד הפופולרי ביותר עבור מטיילים.

בהר יש גם מסלולי הליכה רבים

החל מבקתה לטיולי בקתה ועד טיולי עמק, ויש רבים מהם. מטיולים רגועים לטיולים מאומצים הנמשכים עד 10 שעות, מטיפוס לאופני הרים. בהרים מסלולי טיול רבים בהרים, החל מטיולים בעמק ועד לבקתה מאומצת לסיור בבקתות.

הנוף של הר אורג'ן במונטנגרו

הוא נרחב ומקלות הליכה הם חובה בשבילים, אז אל תפחדו מהגובה או מאובזרים כראוי. טיולים בסרביה הם גם הזדמנות נהדרת לראות אגם הרים נקי במיוחד, שהמקומיים מכנים "עין ההר", והוא מציע לכם הזדמנות ייחודית לראות נופים יפהפיים מהנקודה הגבוהה ביותר של ההרים, או מה המקומיים מכנים "עיני ההר". אם אתם לא מפחדים מהגובה ואומרים שהרפתקת הטיולים שווה את זה, אז זו ההרפתקה הטובה ביותר שיש למונטנגרו להציע.

לא חסרות הזדמנויות לטיול ותפגשו מטיילים אחרים שמתלהבים בדיוק מחוויית הטיול כמוכם

ישנם מסלולי הליכה רבים אחרים בהרי מונטנגרו, כגון הפארק הלאומי דורמיטור, ויש לנו מדריך מפורט לגבי המסלולים והסטים בדור. הפארק הלאומי מיטור להרפתקאות הטיול שלכם. אנו עוקבים אחר טיול בפארק הלאומי לובסן, שם אנו מדברים על טיול זה ועוד כמה מסלולי טיול יפהפיים עם כל הפרטים. יש לך גישה לכל השבילים האלה ולשבילים מדהימים אחרים בפארק הלאומי דורמיטורס, שם תוכל למצוא אותם ולכלול אותם במסלול המונטנגרו שלך.

מטיילים נלהבים למרחקים ארוכים מנצלים את ההזדמנות לטפס על הפסגות האפיות של שביל הבלקן. מכיוון שמדובר בהרים הפרועים ביותר ביבשת, אף מטייל לא יחמיץ את ההזדמנות לטפס עליהם.

ההר הגבוה ביותר באזור שאפשר לטפס עליו במונטנגרו

הוא מג'ה רוזיט (Maj a Kolata) ויש גם סורדופ שמבטיח נוף יפהפה על מרבית מונטנגרו. הר דורמיטור ממוקם בצידו המזרחי של שביל הבלקן, רק כמה מאות מטרים מעל פני הים, ובאזור זה ישנם כמה מסלולי הליכה, כמו זה שבצפון-מזרח וזה בדרום-מערב. .

הפארק הלאומי דורמיטור הוא בקלות אחד המקומות היפים ביותר שראיתי אי פעם והייתי בוחר בו בכנות מעל מפרץ קוטור. מלבד הפארק הלאומי ישנם מספר אטרקציות מובילות שיש להן ברשימת האטרקציות בהרי מונטנגרו, אז אל תפספסו אותן!

הליכה עם מדריך

היא דרך נהדרת לראות כמה מההרים הטובים ביותר במונטנגרו וללמוד קצת על ההיסטוריה והתרבות המקומית. מדריך Trekker A הוא חובה – מדריך לכל המעוניינים בחידות טיול רציניות. ישנם מספר סיורים מודרכים הכוללים טיולים רגליים, אופני הרים, קמפינג ואפילו כמה פעילויות אחרות. בפארק הלאומי עמק ולבונה תוכלו לצאת לטיול אל הפסגה, המגיעה ל 2700 מ ', הפסגה הגבוהה ביותר במדינה וההר הגבוה ביותר בסרביה.

למרות שההליכה בפארק שונה מכל יעדי הטיול האחרים בבלקן בשלב זה, ניתן לקחת אותה כמו בחלקים רבים אחרים של מונטנגרו.

Black Lake הוא אחד ממסלולי הטיול והאופניים הרבים המובילים עמוק יותר אל הפארק הלאומי. הליכה זו מובילה לאורך האגם השחור, האגם הגדול ביותר במונטנגרו והשני בגודלו בבלקן.

השם המונטנגרי של המדינה הוא Crna Gora, שפירושו "ההרים השחורים", התייחסות לגבעות הסלעיות השולטות בנוף.

כפי שהשם מרמז

מונטנגרו מורכבת בעצם משני אזורים: ההרים הגבוהים וחוף הים האדריאטי. ההרים הגבוהים ביותר לאורך חוף הים האדריאטי הם קירות גיר דינריים, המשתרעים על פני מונטנגרו ובוסניה-הרצגובינה. הפארק הלאומי דורמיטור, מסיב אבן גיר, נחצב על ידי קרחונים וחוצה נחלים תת קרקעיים ונהרות. הוא מורכב מרכס הרים מתנשא בגובה כולל של 2,000 מטר מעל פני הים.

למרות שלא הגענו לראש בובוטוב קוק או קניון טארה, הקניון העמוק ביותר באירופה, בילינו כמה ימים בחציית הרי הפארק הלאומי דורמיטור. בתקופת שהותנו במונטנגרו טיילנו רובנו, אך החביב עלינו התגלה כשביל הזאבים.

טיולים במונטנגרו הם די הרפתקניים

ואני ממליץ לכם לבוא לכאן ולעשות כמה טיולים כדי לראות את יופי ההרים והטבע. אם זה לא מספיק כדי לקרוא על ההר של מונטנגרו, כדאי לנסות זאת בעצמך. אני מבטיח לכם שתמצאו הרבה דברים מעניינים בהרי מונטנגרו. אם אתם מחפשים מידע נוסף על טיולים רגליים, מסלולי טיול ופעילויות טיול אחרות, תוכלו למצוא הרבה יותר במאמר זה.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במונטנגרו מתחילה כאן