חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אירועים במונטנגרו – קרנבל קוטור ועוד!

קסם מעבר לעיר העתיקה: פסטיבלים וקרנבלים בקוטור

נכון, עיר העתיקה המהממת של קוטור היא אבן שואבת לתיירים, אבל האם ידעתם שהיא מציעה הרבה מעבר? לאורך כל השנה מתקיימים בעיר פסטיבלים וקרנבלים ססגוניים ומלאי חיים, שמושכים מבקרים ומעשירים את התרבות המקומית.

תתכוננו למסע בעולם החגיגות של קוטור:

1. קרנבל החורף (Winter carnival): מסורת בת 500 שנה! במשך שבוע שלם הרחובות והכפרים הסמוכים מתעוררים לחיים עם תלבושות צבעוניות, נשפי מסכות לילדים ולמבוגרים, קונצרטים, מופעי תיאטרון, טעימות מהמטבח המקומי ועוד. שיא הקרנבל הוא תהלוכת ענק בהשתתפות קבוצות מחופשות מהעולם כולו, ובסופה שורפים את דמות "האשם" בכל מה שהשתבש בשנה שחלפה.

2. קרנבל הקיץ (Summer carnival): הכוכב הצעיר יותר בממלכת הפסטיבלים. מאז 2001 הוא מביא איתו קיץ שמח במיוחד עם תהלוכות, קונצרטים, הצגות ואירועים נוספים. אל תפסידו את תהלוכת המסכות הבינלאומית המרהיבה!

3. ליל בוקה (Bokeška noć / Boka night): מסורת בת למעלה מ-300 שנה! בסוף אוגוסט מתקיימת תהלוכת סירות מעוטרות להפליא במפרץ מול העיר העתיקה. לאחר ההכרזה על הזוכות, שמי הלילה מתפוצצים בזיקוקים לצלילי מוזיקה ים תיכונית, והחגיגות נמשכות ברחובות העיר העתיקה עד אור הבוקר.

4. KotorArt: ערב תרבותי אמיתי! הפסטיבל כולל מספר אירועים:

  • ימי המוזיקה של דון ברנקו: קונצרטים קלאסיים, מופעי בלט, מקהלות ותזמורות מפורסמות ברחבי מונטנגרו והאזור.
  • פסטיבל תיאטרון לילדים: למשך 10 ימים ברחובות ובכיכרות מוצגות הצגות לילדים.
  • פסטיבל בינלאומי של שירת "קלאפה": שירה א-קפלה מסורתית מדלמטיה ובוקה.

5. פאשינדה (Fašinada): ב-22 ביולי מפליגות סירות עמוסות באבנים מפרסט לכיוון האי "גבירת הסלעים" על מנת לחזק את יסודותיו. האגדה מספרת על שני דייגים שמצאו במקום איקונה של מרים הבתולה, ומאז החלה המסורת.

6. ימי סנט טריפון (St Tryphon Days): פסטיבל בן 900 שנה לכבוד הפטרון של קוטור. קונצרטים, מופעי ריקוד ואירועים תרבותיים ממלאים את סוף ינואר ותחילת פברואר. ביום החגיגה מתקיימת תהלוכה הנושאת את שרידיו של סנט טריפון ברחובות העיר העתיקה.

7. פסטיבל Sea Rock: חגיגה אמיתית לאוהבי הרוק! מאז 2010, הפסטיבל מביא לקוטור להקות רוק איכותיות מכל העולם.

ועכשיו, כשאתם כבר יודעים, תבחרו את הקרנבל שלכם, תארזו אבקת זהב ותבואו לחגוג בקוטור!

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במונטנגרו מתחילה כאן

דילוג לתוכן