חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מונטנגרו בחורף

לטוס למונטנגרו בחורף – האם כדאי להגיע אל מונטנגרו בחודשי החורף הקרים והגשומים? מה יש לעשות בחופשה חורפית במונטנגרו? מזג אוויר, תחזית, טמפרטורה..

מונטנגרו בחורף – המלצות על טיול במזג אוויר בחורף, מהם חודשי החורף במונטנגרו, האם יש גשם? האם יש שלג? כמה קר? טיפים למטיילים על טיולי חורף במונטנגרו

חודשי החורף של מונטנגרו נמשכים בדרך כלל מדצמבר עד פברואר. המדינה חווה אקלים ים תיכוני על החוף, עם חורף מתון וגשום, ואקלים יבשתי בפנים הארץ, עם טמפרטורות קרות יותר ושלג בהרים.

מזג אוויר: באזורי חוף כמו קוטור ובודווה יש טמפרטורה ממוצעת בסביבות 10°C (50°F) במהלך חודשי החורף, כאשר ימים גשומים הם די שכיחים. בפנים הארץ, בערים כמו פודגוריצה, הטמפרטורות יכולות לרדת לסביבות 5°C (41°F). באזורים ההרריים כמו זבליאק וקולסין, הטמפרטורות יכולות לרדת אל מתחת לאפס, ובאזורים אלה רואים לעתים קרובות שלג, לפעמים כבד.

הנה כמה טיפים והמלצות לטיול במונטנגרו בחורף:

תהנה מספורט חורף: אם אתה חובב ספורט חורף, פנה לאזורים ההרריים של המדינה. אזור דורמיטור, ובמיוחד העיירה ז'בליאק, הוא מקום פופולרי לסקי וסנובורד. Kolašin הוא עוד יעד נהדר לספורט חורף, עם אתרי סקי מאובזרים היטב.

חקור ערים היסטוריות: החורף הוא זמן מצוין לחקור את העיירות ההיסטוריות קוטור, פרסט ובודווה ללא המוני הקיץ. זכור כי לחלק מאטרקציות החוף עשויות להיות שעות פתיחה מופחתות או עשויות להיות סגורות בחורף.

בקר במנזר אוסטרוג: ממוקם על רקע כמעט אנכי, גבוה בסלע הגדול של אוסטרושקה גרדה, זהו אחד המקדשים הנוצריים הסרביים האורתודוכסים החשובים ביותר. הוא נגיש כל השנה והנוף המושלג בחורף מוסיף ליופיו.

התנסו במטבח מקומי: החורף הוא זמן מצוין ליהנות ממטבח מונטנגרי לבבי. שימו לב למנות מקומיות כמו קקאמק (מנה דשנה של קמח תירס, תפוחי אדמה וגבינה) ו-njeguški stejk (סטייק חזיר ממולא בגבינת Njeguši ופרושוטו).

להתחמם בבית קפה מקומי: המונטנגרים אוהבים את הקפה שלהם. לבלות אחר צהריים נעים באחד מבתי הקפה הרבים של המדינה, ללגום משקה חם ולראות את העולם חולף.

ארזו כראוי: זכרו לארוז בגדים חמים, במיוחד אם אתם מתכננים לבקר בהרים. אפילו על החוף, תצטרך ז'קט או סוודר כבד.

תנאי נהיגה: אם אתם מתכננים לנהוג, שימו לב שכבישים הרריים יכולים להיות קפואים ומאתגרים בחורף. יש צורך בשרשראות שלג באזורים מסוימים.

בסך הכל, בעוד מונטנגרו היא הפופולרית ביותר בחודשי הקיץ, יש קסם מסוים לביקור בחורף, עם פחות קהל ומגוון שונה של פעילויות ליהנות.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במונטנגרו מתחילה כאן

דילוג לתוכן