מונטנגרו עיר בירה

עיר בירת מונטנגרו? מה היא בירת מונטנגרו? בירתה של מונטנגרו היא כמובן פודגוריצה (Podgorica). עיר קסומה באיזור דרום – מזרח מונטנגרו

זו אולי הפעם הראשונה שאתה קורא על מונטנגרו, אך אלפי תיירים פוקדים את המדינה מדי שנה. זו שכנה מוכרת יותר, ומסיבה טובה החוף שלה ויעדי התיירות העיקריים שלה יכולים להיות צפופים בקיץ.

אני מקווה שנהנית מההליכה שלנו בהיסטוריה של בירת מונטנגרו והצלחת לעורר אותך לבקר בפודגוריצה

אם אתה רוצה לצלול עמוק יותר ולהבין את העיר הרגועה הזו על ידי בילוי באחד מהמוזיאונים הרבים, אני ממליץ עליה. מוזיאון העיר ווקובר ממוקם בטירת אלץ, ובסטיניה נמצא אחד האתרים ההיסטוריים המפורסמים ביותר בסרביה, ארמון הצדק. אתה יכול גם להתחיל מוקדם לצאת למרכז העיר ולאטרקציות התיירותיות הרבות שלה, כגון המוזיאון הלאומי.

הבירה והעיר הגדולה ביותר

היא פודגוריצה, ואילו סטיניה נקראת Prijestonica, שפירושה בירת מלוכה לשעבר. לב המדינה הוא מרכז העיר עם שלל האטרקציות שלו כמו מוזיאון העיר ווקובר, ארמון הצדק וטירת אלץ. במונטנגרו פודגוריקיקה היא עיר הבירה והעיר הגדולה יותר, ואילו CETinja נקראת PriJestonICA, שפירושה בירת המלוכה לשעבר של סרביה והבירה לשעבר.

העיר הפכה למרכז תרבותי ופוליטי חשוב כאשר מונטנגרו הפכה לממלכה בשנת 1910 ורוב הממשל היה בפודגוריצה. הבירה השנייה של מונטנגרו היא פריסטוניקה, שם נמצאים המוזיאון הלאומי של מונטנגרו, מוזיאון העיר ווקובר וטירת אלץ.

מונטנגרו הצליחה להיכלל רק במפות אירופה כאומה עצמאית בשנת 2006, לאחר תום מלחמת העולם השנייה.

לאחר מלחמת העולם השנייה בשנת 1946 הועברה הבירה מסטיניה לפודגוריצה

שנקראה אז טיטוגרד, והועברה לשלטון קומוניסטי. בירת מונטנגרו החלה את חייה החדשים כ"עיר טיטו ", שהפכה לסמל למאמציו של טיטו לסמן את סוף המלחמה הקרה ותחילתה של עידן חדש למדינה. השלטון הטורקי, בוסניה והרצגובינה, בירתו, היה בשליטת טורקיה כבר למעלה מ -400 שנה מאז הגעת הכוחות האוסטרו-הונגריים בסוף המאה ה -19. הדבר בא לידי ביטוי בגסטרונומיה של אוסייק וגם במורשת התרבותית של העיר, כמו המורשת התרבותית והדתית.

תחת שלטון האימפריה העות'מאנית, שהוכרזה כממלכה בשנת 1910, העיר גדלה ופרחה וגדלה בהתמדה מאז.

כבירת מונטנגרו, לפודגוריצה יש משימה לגרום לך להתאהב בה, אך מה הדברים הפופולריים ביותר שאתה עושה בה ובמקומות שאתה יכול לראות?

מבקרים קבועים בטח יידעו שאני לא מבקר בעיר הבירה לעתים קרובות או אפילו כותב עליה בתדירות נמוכה יותר

יש הרבה מה לעשות בסטיניה, כפי שניתן היה לצפות בבירה העתיקה ביותר של מונטנגרו, אבל זה לא ממש לוקח את הזמן שלי. זו עיירת חוף ים זה הר או גן לאומי, בין אם זו עיר קטנה, עיר גדולה או סתם יעד תיירותי קטן.

העיר הוקמה בשנת 1482 כאשר איוון קרנויביץ 'העביר את בירתו מאובוד לקרקעית ההרים מסיבות אסטרטגיות גרידא

אמנם הבירה העתיקה והמאוזוליאום של נג'וגוס אינם רחוקים זה מזה, אך ניתן לבקר בשני המקומות הללו יחד, אך סטיניה הוא סיפור אחר. כבירת המלוכה העתיקה ביותר של מונטנגרו, יש בה אלגנטיות שהופכת אותה לביקור וחקירת מורשתה. אני רוצה לעודד אתכם לבקר בבירה המלכותית היפה הזו של אגרו.

למרות שמונטנגרו הייתה מדינה עצמאית רק מאז 2006

אני מהמר שאתה לא יודע הרבה. צטיניה נקראת עדיין בירת המלוכה העתיקה של מונטנגרו והיא עדיין בית המגורים הרשמי של נשיא המדינה. לאחר שתי מלחמות עולם, פודגוריצה הגיעה ועברה כבירה חדשה לראשונה מאז תום מלחמת העולם השנייה.

אנשים רבים

בעיקר מטיילים ותיירים, שואלים את עצמם מהי בירת מונטנגרו ומקבלים תשובה מבולבלת יותר ויותר מכיוון שיש שני, שני תפקידים שונים. יש לה שתי עיריות שהן חלוקות משנה של הבירה פודגוריצה. ישנן שתי קבוצות אתניות שונות במדינת מונטנגרו שבדרום מזרח אירופה: סרבים ומונטנגרים. מתוך כלל האוכלוסייה, מתוכה 20% סרבים ו -20% מונטנגרים, יש רק קבוצה אתנית אחת במדינה, הסרבים הסרבים.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במונטנגרו מתחילה כאן